Säynätsalon päiväkotikoulu

Joulumyyjäiset 27.11


Tule myymään ja tekemään löytöjä Säynätsalon päiväkotikoulun

JOULUMYYJÄISIIN KESKIVIIKKONA 27.11 KELLO 18.00 – 19.30

Tervetuloa!

kuva.png

Säynätsalon päiväkoti-koulun vanhempainryhmä

Koko koulu lukee!

10.10 Aleksis Kiven päivänä pidimme yhteisen kirjallisuus -monon salissa. Tuona aikana koulumme oppilaat lukivat yhteensä 1275 sivua erilaista kirjallisuutta. Tutustuimme myös Aleksis Kiveen ja Seitsemään Veljekseen.

Huikea saavutus!

Perhekompassin palveluohjaus lapsiperheille

Jos et tiedä, mihin ottaisit yhteyttä, kun perheen arki tuntuu kuormittavalta, vauva valvottaa tai et löydä lapsellesi harrastusta. Näistä ja muista lapsiperheen arjen asioista voit jutella ja pohtia yhdessä ratkaisuja perhekeskustyöntekijän kanssa asuinalueille jalkautuvissa Perhekompassi-tapaamisissa.

Perhekeskustyöntekijä auttaa oikean avun löytämisessä esimerkiksi lasten kasvatukseen, ihmissuhteisiin, vanhempien omaan jaksamiseen tai arjen pulmatilanteisiin liittyvissä asioissa.

Palveluohjausaikataulut pdf -versiona:
http://www.jyvaskyla.fi/sites/default/files/atoms/files/palveluohjaus_syksy19_a4.pdf

Syksyllä 2019 Perhekompassi -tapaamiset Säynätsalon kirjastossa
torstaisin klo 14-16

29.8., 26.9., 31.10. ja 28.11.



 

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen