Kortepohjan väistökoulu Voionmaa

TAPAHTUMAKALENTERI

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Unicef-kävely

Kortepohjan koulu järjestää UNICEF-kävelyn perjantaina 14.5. 2021.

Tämä saattaa vaikuttaa koulupäivän alkamis- ja loppumisaikoihin. Tässä tapauksessa luokanopettaja laittaa asiasta erikseen viestiä.

Yhdessä sponsorit, oppilaat ja UNICEF auttavat lapsia Myanmarissa Kaakkois-Aasiassa. UNICEF-kävelyjen tuella koulutetaan opettajia, hankitaan koulutarvikkeita ja tarjotaan mahdollisuus koulunkäyntiin lapsille, jotka joutuvat tekemään päivät töitä. Lasten koulutusta tukemalla vaikutetaan ratkaisevasti kehittyvän maan koko tulevaisuuteen. Koulussa opitut tiedot ja taidot hyvästä hygieniasta ja terveydestä ovat elintärkeitä myös koronan kaltaisten epidemioiden torjumisessa.

Oppilaat ovat saaneet koulusta sponsorikuoret. He pyytävät teidät sponsoroimaan liikuntasuorituksiaan sopivalla summalla.

Oppilaat keräävät tarroja kävelemällä noin 300m pituista lenkkiä. Jokaisesta kierroksesta saa tarran oppilaan omaan kävelypassiin.

Tapahtuman jälkeen oppilas näyttää kävelypassinsa, jonka tarrojen määrä kerrottuna valitsemallanne summalla määrittää kokonaislahjoituksen.

Sponsorina voi toimia kuka tahansa oppilaan lähipiirin aikuinen.
Tarkemmat ohjeet lahjoituksen maksamisesta tulevat perjantaina, Unicef -kävelytapahtuman jälkeen.

Jokainen oppilas palauttaa sponsorikuoren opettajalleen viimeistään KESKIVIIKKONA 12.5. Unicef-kävelyyn voi osallistua myös ilman sponsoreita.

Lisätietoja Unicef-kävelystä:https://unicef.studio.crasman.fi/pub/kavely/pdf+%232/halssilan-koulu-unicef-kavely-sponsorikirje-1.pdf


Linkkejä

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä