Mieskonmäen koulu

YHTEYSTIEDOT

Mieskonmäen koulu
Hirvensalmentie 192, 19670 Mieskonmäki
p. 040 561 7445, mieskonmaki@joutsa.fi

Koulunjohtaja ja 3.-6.lk opetus, Tero Nikkanen
p. 040 561 7445, tero.nikkanen@joutsa.fi

0.-2.lk opettaja, Tiia Seppänen
p. 044 599 0123, tiia.seppanen@joutsa.fi

Erityisopetus, Pirkko Turunen
p. 040 358 8157, pirkko.turunen@joutsa.fi

Kielenopetus, Sari Kumpulainen
p. 040 050 1259, sari.kumpulainen@joutsa.fi

Keittiö, Jaana Kumpula
p. 040 358 8141, jaana.kumpula@joutsa.fi

Juha Hauvalan taksi
p. 0400 162 450

Mieskonmäen koulukuljetus tmi U. Lehtonen
p. 040 545 5101

Terveydenhoitaja Miia Peurala
p. 014 2690256 soittoaika arkisin klo 8-9, miia.peurala@seututk.fi

Psykiatrinen sairaanhoitaja Anna Mustonen
p. 014 269 0147, 050 304 1480, anna.mustonen@seututk.fi

Koulupsykologi Heidi Rautio
p. 014 269 2236, heidi.rautio@seututk.fi, puh.aika klo 8-9, 050 340 9083 tekstiviestit.

Koulukuraattori Kati Heino 
p. 040 680 3112, kati.heino@joutsa.fi

Toimintaterapeutti 

Fysioterapia/kuntoneuvola
p. 014 269 0230, ajanvaraus, soitto- ja apuvälineaika arkisin klo 8–9

Perhetyöntekijä Rauno Simo
p. 040 352 9288

Lapsiperheiden kotipalvelu Virpi Hintikka
p. 040 350 4859

Kunnan johtava sosiaalityöntekijä Leena Seppälä
p. 040 358 0009

Perheneuvola

Ajanvaraus p. 014 266 3590