2. luokka (Mari)

Ajankohtaista:Iltapäiväkerho tiedottaa

Hei
Vielä ilmottaisin kevään laskutuksesta.
Toukokuun laskutuksen yhteydessä laskutetaan myös kesäkuun päivät.
Kesäkuulta maksu on päiväkohtainen, 10 e/päivä.
Kesäkuun iltapäivakerho-tarve tulee ilmoittaa viimeistään tiistaina 25.5.21;
laskutus tehdään ilmoitettujen päivien mukaan.
Osa teistä on jo ilmoitanu kerhossa olo päivät, mutta halusin vielä muistutella asiasta.
 T. Varpu & Kaisa

Ps. ilmoitus Ip:n puhelimeen 0505980218

Mitä kirjoja/vihkoja pakataan reppuun?

Koulurepussa on hyvä kuljettaa joka päivä päiväkirjaa. äidinkielen ja matematiikan kirjaa.
Lisäksi lapsen repusta tulisi löytyä seuraavat asiat:

Maanantai: Liikuntavälineet + Ai ja Ma kirjat.
Tiistai: Uskonnon kirja/vihko + Ai ja Ma kirjat
Keskiviikko: Ympäristöopin kirja/vihko +Ma ja Ai
Torstai: En -vihko + Ympäristöoppi + Ma ja Ai
Perjantai: Liikuntavälineet +Ai ja Ma+ Positiivisen kielen-vihko

Opetus tapahtuu alkuopetuksessa ns. kokonaisopetuksena ja tarkkoja oppiainerajoja ei aina ole.
Pääpaino on äidinkielessä, matematiikassa ja oppimaan oppimisen taidoissa.

Mitä, missä, milloin? 1. luokan kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä