MUSIIKIN HAHMOTUS -AINEET LV 2019-2020

Aikataulut paikkakunnittain

Opetus alkaa viikolla 35. Listaa täydennetään sitä mukaa, kun aikataulut selviävät.


HAAPAJÄRVI
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Monitoimitalo (Koulukatu 19)

Tiistai
HARMONIAOPIN PERUSTEET 1 klo 14.30-14.45
HARMONIAOPIN PERUSTEET 1 klo 15.30-16.00
SÄV./SOV. klo 16.00-16.45
HARMONIAOPIN PERUSTEET 1 klo 17.00-17.15
YMT klo 18.00-19.15
AIKUISTEN MUHA klo 19.15-20.30
Opettaja Sanna Ahvenjärvi

Keskiviikko
SÄV./SOV. klo 14.00-14.30
MUHA 1 klo 14.30-15.30
MUHA 3 klo 15.30-16.45
MUHA 2 klo 16.55-17.55
Opettaja Sanna Ahvenjärvi


HAAPAVESI
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat (Hakakuja 1 A)

Tiistai
MUHA 3 (ryhmä 1) klo 15.15-16.30
MUHA 3 (ryhmä 2) klo 16.30-17.45
YMT klo 17.45-19.00
MUSIIKKITEKNOLOGIA klo 19.00-20.15
TEORIA D klo 20.15-20.45
SÄV./SOV. klo 20.45-21.15
Opettaja Tapio Lappalainen

Keskiviikko
MUHA 1 klo 15.15-16.00 
Opettaja Hanna-Mari Ahola

Torstai
MUHA 2 klo 15.15-16.15
Opettaja Hanna-Mari Ahola


PYHÄJÄRVI
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat (Paavolantie 1)

Maanantai
MUHA 1 klo 15.15-16.15
MUHA 2 (muut kuin jousioppilaat) klo 16.15-17.15
Opettaja Satu Pikkarainen

Maanantai
YMT klo 15.15-16.15
MUHA 2 (jousioppilaat) klo 16.15-17.15
SÄV./SOV. klo 17.15-17.45
TEORIA D/YMT klo 17.45-19.00
HARMONIAOPIN PERUSTEET 1 klo 19.00-19.15
HARMONIAOPIN PERUSTEET 2 klo 19.15-19.45
SÄV./SOV. klo 19.45-20.30
Opettaja Sanna Ahvenjärvi


KÄRSÄMÄKI
Opetuspaikka: Seurakuntakoti, kokoushuone

Tiistai
AIKUISTEN MUHA klo 14.45-15.15
MUHA 2 klo 15.15-16.15
MUHA 3 klo 17.00-18.15
Opettaja Pekka Luukkonen


OULAINEN
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat (Kosteenkatu 1)

Maanantai
MUHA 1 klo 15.30-16.15
MUHA 3 (ryhmä 1) klo 17.00-18.00 
MUHA2 Kiriryhmä klo 18.00-18.30
Opettaja Lauri Marjakangas

Tiistai
MUHA 2 klo 15.00-15.45
MUHA 3 (ryhmä 2) klo 16.00-17.00
YMT klo 17.00-17.45
Opettaja Lauri Marjakangas


NIVALA
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Kerttula (Toritie 15)

Maanantai 
TEORIA D klo 16.45-18.00
MUHA 3 (ryhmä 1) klo 18.15-19.30
Opettaja Tapio Lappalainen

Torstai
MUHA 2 (ryhmä 2) klo 15.30-16.30
MUHA 3 (ryhmä 2) klo 16.30-17.45
YMT klo 17.45-19.00
Opettaja Tapio Lappalainen

Perjantai
MUHA 1 klo 16.00-17.00 
MUHA 2 klo 17.00-18.00 
Opettaja Pekka Annanperä