MUSIIKKILEIKKIKOULU 2017-2018

Aikataulut, oppilaat, uusien ilmoittautuminen

Musiikkileikkikouluun ilmoittautuminen tapahtuu sähköisesti jmo.fi -sivuilla.

Siirry ilmoittautumislomakkeeseen tästä

Tervetuloa ilmoittautumaan!

AIKATAULUT 2017-2018

Ryhmät kokoontuvat tiistaista 15.8 alkaen.

Muistathan ottaa mukaan A4-vihkon sekä tossut.


HAAPAJÄRVI
Opetuspaikka: Monitoimitalo, musiikkiopiston luokka, Koulukatu 19 (käynti monitoimitalon takakautta)
Opettaja: Satu Pikkarainen p.040-512 6492

Maanantaisin (21.8.alkaen)

3-5 v. klo 16-16.45
Jokelainen Aate
Kananen Elias
Leipälä Kerttu
Niemi-Korpi Fanni
Ruhala Fiia
Räisälä Lumi


OULAINEN
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Ylivieskantie 186
Opettaja: Hanna-Mari Ahola p.040-833 8128

Maanantaisin (21.8. alkaen)

5 v. klo 15.00-15.45
Pernu Emma
Rautio Aapo
Rautio Peppi
Sipilä Alisa
Viinikangas Nilla
Änäkkälä Eeva

3-4 v. klo 15.45-16.30
Hannula Hermanni
Kestilä Eveliina
Koirikivi Iikka
Kukkonen Jasper
Perttu Jaakko
Pisilä Kerttu
Portti Minea
Rautio Eeli

1-2v. klo 17.30-18.15
Jaakkonen Ella
Jylkkä Jore
Koskenkorva Matias
Laitala Lassia
Matkaselkä Elina
Pisilä Aarre
Sirviö Inka
Tikkanen Pihla
Änäkkälä Sylvi

Soitinmuskari 1 (ukulele) klo 18.30-19.15
Jylkkä Jonne
Kestilä Laura
Kestilä Luukas
Kopola Helmiina
Lind Veera
Rahja Regina
Saukko Mikael



Tiistaisin (15.8. alkaen)

Musiikkipaja klo 16.30-17.15
Leskelä Santtu
Tanska Alma
Törmikoski Tuukka
Viinikangas Niki

Soitinmuskari 2 (ukulele) klo 17.30-18.15
Kukkonen Jesse
Matkaselkä Emilia
Sirviö Veikka
Vääräniemi Elina
Vääräniemi Sirpa



PYHÄJÄRVI
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Paavolantie 1
Opettaja: Satu Pikkarainen p.040-512 6492

Tiistaisin (15.8. alkaen)

1-2v. klo 15.15-16.00
Aittokoski Helmi
Halonen Saku
Junttila Viljo
Lapinkoski Milja
Liuska Veikka
Marin Otso
Mäkimartti Linnea
Pekkala Jasper
Rönkkö Leo
Sarala Oliver

3-4v. klo 16.00-16.45
Aulakoski Anna
Jauhiainen Ninni
Kivilompolo Julius
Kivinen Verneri
Manninen Aleksi
Manninen Elias
Marin Pyry
Pekkala Joona
Raappana Ilari
Rönkä Maini

5 v. klo 16.45-17.30
Ahola Miina
Aittokoski Heikki
Jauhiainen Aada
Kauranen Helmi
Kekäläinen Julia
Pikkarainen Taru
Sarala Akseli
Tenhunen Linnea

Soitinmuskari klo 17.30-18.15
Aulakoski Hilja
Heinonen Veera
Linna Usva
Manninen Sofia
Pikkarainen Tuukka
Rönkä Laina
Saha Taru
Vuojolainen Erica

Torstaisin (17.8. alkaen)

Musiikkipaja klo 17.00-17.45
Heikkinen Aava
Heikkinen Elle
Huuskonen Sohvi
Karvonen Iina
Kauranen Jade
Rautakoski Fanni
Rönkä Tuure
Sevon Milja



NIVALA
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Kerttula, Toritie 15
Opettaja: Satu Pikkarainen p.040-512 6492

Keskiviikkoisin (16.8 alkaen)

1-2v. klo 14.30-15.15
Häkkilä Linda
Kaarlela Kerttu
Koivisto Aapo
Kumpula Samu
Kumpusalo Aino
Mehtälä Niilo
Ruostetsaari Matilda
Tanskanen Verneri
Vierimaa Olli
Vähäsöyrinki Pauliina

3 v. klo 15.15-16.00
Koivisto Hilma
Korpi Alina
Korri Venny
Kumpusalo Erno
Maijala Tiitus
Pihlajaniemi Lulu
Suhonen Iina
Tanskanen Matilda
Vähäsöyrinki Noora
Ypyä Alina

4 v. klo 16.00-16.45
Haapakoski Elna
Korpi Enni-Mari
Maijala Teresa
Mehtälä Jenni
Ojalehto Elfia
Puurula Elvi
Sikala Selena
Tiikkainen Lumi
Vierimaa Elvi

5 v. klo 16.45-17.30
Huovinen Nella
Jylhä-Ollila Eerika
Kangas Jaakko
Koivisto Aini
Kumpula Silja
Maijala Irina
Myllymäki Taru
Mäntylä Emma
Ojalehto Olivia
Sarjanoja Oliver
Suhonen Oona
Vähäsöyrinki Eevi

Soitinmuskari klo 17.30-18.15
Haapakoski Alma
Korpi Vilma
Pihlajamaa Martta
Pihlajamaa Meeri
Räsänen Senni
Saaranen Eerika
Viita-aho Ellen
Vähätiitto Jimi

Musiikkipaja klo 18.15-19.00
Kangas Konsta
Kangas Sulo
Luonuansuu Aatos
Puurula Reea
Saaranen Kalle
Sytelä Neea


HAAPAVESI
Opetuspaikka: Musiikkiopiston tilat, Hakakuja 1 A
Opettaja: Hanna-Mari Ahola p.040-833 8128

Keskiviikkoisin (16.8. alkaen)

Musiikkipaja klo 15.45-16.30
Heikkilä Roni
Holappa Aada
Kiljunen Eve
Käräjäoja Kielo
Mattila Eeva
Uusitalo Peetu

Torstaisin (17.8. alkaen)

1-2v. klo 15.00-15.45
Heikkilä Matilda
Hyvärinen Jooa
Jääskelä Mikael
Kanula Helmiina
Pisilä Oona
Vahe Iisakki
Ylikauma Ilona

3-4 v. klo 16.45-17.30
Aakko Emmi
Holappa Iisa
Karvosenoja Anni
Kauranen Eeli
Kurra Vieno
Maarala Inna
Maarala Minja
Maarala Veikko
Ollila Aron
Vatjus-Anttila Iida
Ylikauma Luukas

Soitinmuskari klo 17.30-18.15
Kurra Fanni
Ollila Ava
Pesonen Tuulia
Salonen Sara
Taskila Fanni