Schildtin lukio

Hyödynnäthän uusia tiheästi päivitettäviä sivustoja:

HUOM! Peda.net-sivuilla päivitetään lukuvuonna 2021-22 vain yksittäisiä oppiaineiden kursseja sekä kakkosten ja abien ro-tuokioiden materiaaleja.

Kannattaa lukea maantaisin julkaistava uutiskirje.

Mun Gradiasta löydät esimerkiksi opiskelijoiden ajankohtaiset tapahtumat, opinto-oppaan , tuntikaavion, tietoa koulun kansainvälisyystoiminnasta  ja vaikuttamisasiaa. Mun Gradian avulla pyritään keskittämään tärkeä informaatio yhteen paikkaan ja vähentämään Wilma-viestien määrää. 

Uudet huoltajille ja sidosryhmille näkyvät www-sivut rakennetaan kevään 2022 aikana.

Schildtin lukio - yhteisöllistä yksilöllisyyttä

Schildtin lukio on oppiva ja ohjaava yhteisö, missä opiskelijan henkilökohtaiset vahvuudet, motivaatio ja halu oppia ovat koulumme keskeisiä arvoja. Arvostamme jokaista yhteisömme jäsentä ja tuemme hänen kasvamistaan osaavaksi ja aktiiviseksi kansalaiseksi. Schildtin lukion viralliset kotisivut löytyvät täältä.

Schildthappens

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä