Jalkapallopäivä 3.-4.-luokille 19.5.2016

Aikataulut

Kiitos kisoista, tulokset päivitetty!

Säännöt :
"muokattu suuren osallistujamäärän vuoksi!"

Kentällä 1+6
Vaihdot n.3minuutin välein

Peliaika 1x12 minuuttia / joukkue

Ensi pelaavat ykkösjoukkueet vastakkain 12min., sitten kakkosjoukkueet.

Otteluaikataulu, kahdella kentällä yhtäaikaa


Kenttä 1:
9.30-9.45: Siniset 1 vs. Keltaiset 1, tulos: 1-4
9.45-10.00: Siniset 2 vs. Keltaiset 2, tulos 6-0

Kenttä 2:
9.30-9.45: Oranssi 1 vs. Musta 1, tulos 1-0
9.45-10.00: Oranssi 2 vs. Musta 2, tulos 1-3

Kenttä 1:
10.00-10.15: Siniset 1 vs. Oranssi 1, tulos 0-3
10.15-10.30: Siniset 2 vs. Oranssi 2, tulos 3-2

Kenttä 2:
10.00-10.15: Keltaiset 1 vs. Musta 1, tulos 0-1
10.15-10.30: Keltaiset 2 vs. Musta 2, tulos 0-1

Kenttä 1:
10.30-10.45: Siniset 1 vs. Mustat 1, tulos 1-4
10.45-11.00: Siniset 2 vs. Mustat 2, tulos 2-1

Kenttä 2:
10.30-10.45: Keltainen 1 vs. Oranssi 1, tulos 2-1
10.45-11.00: Keltainen 2 vs. Oranssi 2, tulos 0-1

FINAALIT KESTÄVÄT 20min
Kenttä 1:
11.00- 11.20 Loppuottelu = Ykkösjoukkueiden voittaja vs. Kakkosjoukkueiden voittaja
Keltainen 1 vs Sininen 2 = 2-3, jatkoajan kultaisella maalilla
Kenttä 2:
11.00- 11.20 Pronssiottelu = Ykkösjoukkueiden kakkonen vs. Kakkosjoukkueiden kakkonen
Oranssi 1 vs. Musta 2 = voittaja Oranssi

Joukkuelistat

Joukkue Siniset Peluuttajana Tapio Ala-Rautalahti

Siniset 1:

Salonen Pinja (Kilv.)
Vasu Keni (Kilv.)
Särkijärvi Sauli (Kilv.)
Petteri Ylirautalahti (Teva.)
Juho Hiitelä (Teva.)
Vilho Huhtasalo (Keskusta)
Eemeli Hakala (Keskusta)
Aaro Laatu (Keskusta)
Nikolai
Eeli
Jussi
Jasmin

Siniset 2:
Rajasalo Saana (Kilv.)
Leino Konsta (Kilv.)
Raakel Järvinen (Teva.)
Urho Keskiruusi (Teva.)
Paavo Päiväniemi (Teva.)
Aleksi Tuuri (Keskusta)
Eveliina Koskiniemi (Keskusta)
Petrus
Hemi
Kosta S.
Leo
Kerttu


Joukkue Keltaiset / Peluuttajana Eija Puranen

Keltainen 1:

Hallia Sonja (Kilv.)
Pieniluoma Joel (Kilv.)
Niilo Kariaho (Teva.)
Janika Peltoniemi (Teva.)
Eeli-Tuomas Mäkinen (Luha)
Leo Aila (Keskusta)
Ossi Ikonen (Keskusta)
Sakari Suomi (Keskusta)
Konsta N.
Niilo
Atte
Hilla

Keltainen 2: /
Kari Konsta (Kilv.)
Soukko Tiina (Kilv.)
Eino Kuusela (Teva.)
Niko Oksanen (Teva.)
Jonne Niemelä (Keskusta)
Jenni Sormunen (Keskusta)
Eevi Heinonen (Keskusta)
Kasper
Jesse
Niko
Mertsi
Jenna


Joukkue Oranssit: / Peluuttajana Kati Seppälä

Oranssit 1:
Hiekka Sanni (Kilv.)
Kivelä Matias (Kilv.)
Tienari Tilda (Kilv.)
Niklas Hakala (Teva.)
Aaro Tuuliniemi (Teva.)
Jaakko Kohtanen (Keskusta)
Akseli Bruun (Keskusta)
Janna Pölkkynen (Keskusta)
Sebastian
Jesper
Patrik
Hanna


Oranssi 2:
Holma Eevertti (Kilv.)
Suuriniemi Jasperi (Kilv.)
Karoliina Koivuniemi (Teva.)
Juho Wiljakka (Teva.)
Aatu Kuortti (Keskusta)
Ville-Veikko Ritakorpi (Keskusta)
Ella Holmala (Keskusta)
Roosa
Joonas
Jimi
Amanda
Matias


Joukkue Mustat:

Musta 1:

Inkeroinen Linda (Kilv.)
Holma Hanna (Kilv.)
Rantala Lauri (Kilv.)
Pulkkinen Aino (Kilv.)
Jiro Rinnetmäki (Teva.)
Ville Jaanu (Teva.)
Jami Lindroos (Keskusta)
Annimaija Hiiri (Keskusta)
Ella
Ossi
Paavo
Jenniina

Musta 2:
Soukko Timo (Kilv.)
Pihlajamäki Pinja (Kilv.)
Vilja Vainionpää (Teva.)
Jenna Oksanen (Teva.)
Ronni Kivimäki (Keskusta)
Akseli Mäkelä (Keskusta)
Emmi Koro (Keskusta)
Henri
Jere
Nemo
Valtteri





Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä