5.-6. luokka

LÄKSYT

LÄKSYT:


AI: Työkirjan tehtävät 1-2 ja 5-7 sivuilta 38-41

HI: 

MA 5: Kotitehtävälaatikko sivulta 153.

MA 6:
Kappale 31 + kotitehtävälaatikko

UE: Lue kokeeseen

YHT: Lue kappale 8 ja tee vihkoosi kappaleen tehtävät 1-2

YM: Lue kappale 13 ja tee kappaleen digikirjan tehtävät

RU 6: Katso 5-6 läksy-tiimistä Teamsista.

KOKEET

5. LK:






6. LK: Ruotsi sanakoe ke 27.1. Opettele sanakokeeseen:
- kpl 4 sanat tehtäväkirja s. 74-75 (harmaalla pallolla merkityt ovat tärkeimmät)
- viikonpäivät (tekstikirja s. 31)
- substantiiveista riittää, että osaat ne suomeksi (esim. että "en skola, skolan, skolor, skolorna" tarkoittaa "koulu, koulut") Sanakoe tehdään digiversiona läppärillä (Teamsiin tulee linkki). Huolehdi, että läppäri on mukana ja että pääset kirjautumaan Teamsiin!




 

Työjärjestys lukuvuonna 2020-2021

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8-9 EN 5 / ---- ---- / RU 6 EN 5 / ----   MA
9-10 MA 5 / EN 6 MA EN 5 / MA 6 UE HI
10-11 AI lukutunti YM MA 5 / EN 6 AI YM
11-12 YM AI HI LI AI
12-13 KU KS MU LI AI
13-14 KU KS ---- / RU 6 YHT LI

Ruokailu: päivittäin klo 10.30

Välitunnit:

klo 8.45-9
klo 10.45-11.15
klo 12-12.15

Luokkaa opettavat opettajat lukuvuonna 2020-2021:

Ville Grundmark: AI, YM, UE, LI, KS (kovat materiaalit)
Sirpa Ikola: MA, HI, KS (pehmeät materiaalit)
Pia Kuosmanen: MU, KU, YHT
Johanna Riihimäki: EN
Mari Ahonen: RU (6. lk)
Maarit Kasurinen: Erityisopetus (paikalla tiistaisin ja perjantaisin)

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä