Erityisopetus ja oppilashuolto

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko9

1 March 2021 Thursday
2 March 2021 Thursday
3 March 2021 Thursday
4 March 2021 Thursday
5 March 2021 Thursday
6 March 2021 Thursday
7 March 2021 Thursday

Viikko10

8 March 2021 Thursday
9 March 2021 Thursday
10 March 2021 Thursday
11 March 2021 Thursday
12 March 2021 Thursday
13 March 2021 Thursday
14 March 2021 Thursday

Viikko11

15 March 2021 Thursday
16 March 2021 Thursday
17 March 2021 Thursday
18 March 2021 Thursday
19 March 2021 Thursday
20 March 2021 Thursday
21 March 2021 Thursday

Viikko12

22 March 2021 Thursday
23 March 2021 Thursday
24 March 2021 Thursday
25 March 2021 Thursday
26 March 2021 Thursday
27 March 2021 Thursday
28 March 2021 Thursday

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Oppilashuolto

Oppilashuollon järjestäminen

Oppilashuollon ohjausryhmä on Iisalmessa monialainen työryhmä ja vastaa oppilashuoltopalveluiden strategisesta suunnittelusta, kehittämisestä ja arvioinnista.

Koulukohtainen oppilashuoltoryhmä huolehtii yhteisöllisestä oppilashuollosta kehittämällä koulun toimintaa eri tavoin. Tähän ryhmään kuuluvat erityisopettaja Tiina Korhonen, kouluterveydenhoitaja Riitta Ryhänen, rehtori Tapani Kettunen, koulukuraattori Minna Paaskoski sekä tarvittaessa koulupsykologi Minna Fält, koululääkäri ja/tai luokanopettaja.

Monialainen asiantuntijaryhmä kokoontuu yksittäisen oppilaan tueksi kulloinkin tarkoituksenmukaiseksi nähdyllä kokoonpanolla. Vastuu koota ryhmä on luokanopettajalla joko omasta tai muualta tulleesta aloitteesta. Monialaiseen ryhmään voi kuulua seuraavia henkilöitä: luokanopettaja, erityisopettaja, rehtori, koulukuraattori, kouluterveydenhoitaja ja koulupsykologi.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä