Olhavan koulu

Wilmalla uusi osoite

Wilman uusi osoite 4.9 alkaen on  
 
ii.inschool.fi
 
Muutos edellyttää mobiilisovelluksen asentamista uudelleen. Wilman käyttäjätunnukset säilyvät ennallaan.
 

Koulukuljetukset

Kuljetusoppilaiden reitit ja kuljetusaikataulu. Tarkennuksia tehdään, kun reittejä on ajettu.

Mika Lallin taksi:

7.20 Kärppäsuo
7.30 Vaaraoja
7.45 Konttila
8.00 Olhavan koulu
8.05 Kemintie 1869
8.15 Pysäkkitie
8.15 Halttulantie
8.25 Kuivaniemen koulu

Mika, 040 554 96 63

Oijärventien aikataulu:

Hekkasen linja-auto:
Lähtö Oijärventie 2279 kohdalta noin klo 7.30 kohti Olhavan koulua.

Anu Veittkoski, 040 506 1317


Seljänperä/Kantola.
Taksi hakee klo 7.30 Kemintie 1031,
jatkaa sieltä Kantolantielle, Seljänperäntielle/Luodontielle. Taksi Olhavan koululla n.7.50.

Iin Taksipalvelu Oy
040 128 0686

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko40

28 September 2020 Thursday
29 September 2020 Thursday
30 September 2020 Thursday
1 October 2020 Thursday
2 October 2020 Thursday
3 October 2020 Thursday
4 October 2020 Thursday

Viikko41

5 October 2020 Thursday
6 October 2020 Thursday
7 October 2020 Thursday
8 October 2020 Thursday
9 October 2020 Thursday
10 October 2020 Thursday
11 October 2020 Thursday

Viikko42

12 October 2020 Thursday
13 October 2020 Thursday
14 October 2020 Thursday
15 October 2020 Thursday
16 October 2020 Thursday
17 October 2020 Thursday
18 October 2020 Thursday

Viikko43

19 October 2020 Thursday
20 October 2020 Thursday
21 October 2020 Thursday
22 October 2020 Thursday
23 October 2020 Thursday
24 October 2020 Thursday
25 October 2020 Thursday

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Jari Sinkkosen luento 27.3. Valtarin koululla

Tervetuloa kuuntelemaan Suomen eturivin lastenpsykiatri Jari Sinkkosen luentoa " Lapsen ja nuoren hyvän itsetunnon kehittyminen" Valtarin koululle (Koulutie 2) keskiviikkona 27.3. klo 17.30.

Tapahtuman tarjoaa Iin kunnan opetus- ja varhaiskasvatuspalvelut, Ii-instituutti ja Työllistymispalvelut. Kahvit keittää Lions Club Ii.

Iin alueen vanhemmat ry

Tapaturmapäivä 13.10.2017

Kiireessä turvallisen liikkumisen perusasiat unohtuvat
Perjantaina 13. lokakuuta vietettävä Tapaturmapäivä kiinnittää jälleen suomalaisten huomion tapaturmiin ja niiden ehkäisyyn. Vuosittain Suomessa sattuu yli miljoona tapaturmaa, joista monen taustalla vaikuttaa kiire. Kaikista työtapaturmista lähes joka toinen sattuu kiireessä, ollaan sitten työpaikalla tai työmatkalla.
Kiire lisää onnettomuusriskiä kulkutavasta riippumatta. Vauhdin myötä toiminta- ja havaintovirheiden määrä lisääntyy, yleinen tarkkaavaisuus sekä muiden liikkujen havainnointi herpantuu, reagointimahdollisuudet yllättäviin tilanteisiin heikkenevät ja tapaturmien vakavuusaste nousee. Kiireessä myös kärsivällisyys on koetuksella, vaikka pitäisi malttaa ottaa rauhallisesti ja muistaa yhteispeli muiden kulkijoiden kanssa.
Näin syksyn myötä pimeys on jälleen vallannut aamut ja illat. Arjen kiireessä heijastimet ja pyörävalot ovat saattaneet unohtua kaivaa esiin, mutta vielä ehtii. Viimeistään talviaikaan siirryttäessä loputkin meistä heräävät aamujen ja iltapäivien synkkyyteen. Pimeät ja sateiset olosuhteet vaikeuttavat kävelijöiden ja pyöräilijöiden havaitsemista liikenteessä - myös valaistuissa taajamissa. Heijastimilla ja pyöränvaloilla teet itsesi näkyväksi ja annat autoilijoille pelivaraa havaita sinut. Autolla matkaava saattaa mieltää heijastimen turhaksi, mutta on hyvä muistaa, että myös autolla liikkuva muuttuu jalankulkijaksi autosta noustessaan.

Tutustu aiheeseen lisää:Tapaturmapäivä: http://www.kotitapaturma.fi/tapaturmapaiva/
Valoisaa ja turvallista syksyä!

KIMBLE-kisa 18.5.2017

Koululla käytiin Kimble-osakilpailu.
Kilpailun voittajaksi selviytyi Antti Miettunen, seuraaviksi tulivat Salla Miero, Jerry Kyröläinen ja Joakim Nissilä.
Palkinnoksi Antti sai juhlakimblen, joka on vuoden 1972 Kimblen näköispainos.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä