Tiilikankaan koulu

Tiilikankaan koulu

Tiilikankaan koulu on alakoulu, jossa opiskellaan vuosiluokilla 0-4. Viidennelle luokalle oppilaat siirtyvät Heinsuon kouluun.
Esi- ja alkuopetusikäiset lapset opiskelevat alkuluokissa. Alkuluokat on joustava opetusjärjestely lapsen ehyen koulupolun turvaamiseksi esi- ja alkuopetuksen lapsiryhmässä, jonka osana järjestetään esioppilaiden päivähoitoa ja koululaisten iltapäivätoimintaa. Tiilikankaan koulu tarjoaa luokkamuotoisen erityisen tuen palvelut pohjoisen alueen lapsille. Oppilaita Tiilikankaalla on noin 170.

Tiilikankaan koulu sijaitsee lähellä asutusta, mutta myös järvien, soiden sekä metsien keskellä. Liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet ovat ihan lähellä. Painotamme laajoja perustietoja ja –taitoja sekä hyviä sosiaalisia taitoja.

Tapahtumia koulussamme

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

29 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Lukuvuosi 2019-2020

Tuleva lukuvuosi 2019 - 2020

Koulu alkaa maanantaina 12.8.2019 oman lukujärjestyksen mukaisesti.

Ensi lukuvuoden opettajat koululaisten osalta ovat:

Tiilikangas:

AA - Taija Lehto, esiA Leena Kaiterniemi 

AB - Sini Petlin, esiB Marjo Simpanen 

AC - Elsa Ahokas

AD - Maarit Suutari-Pyykkö, esiD Sini Lange-Härkönen

AE - Helena Blumenthal, KKA/ ilttis Kirsi Liukkonen

3A - Elina Lehtisyrjä

4A - Seppo Marttinen

3-4E Petri Görman , KKA/ ilttis Tiia Järvenpää

KKA/ ilttis AA-AD ja 3A, 4A Irina Meriläinen

Erityisopettaja Sami Uusi-Hautamaa

Hälvälä:

AA - Katri Hietanen, esiA Paula Ketonen

AB - Helena Sepplä, esiB Eira Partanen

KKA/ ilttis AA-AB Leena Jukarainen

3A - Terhi Forssell

3B - Anu Päivike

4A - Markus Lehtinen

4B - Kirsi Laine

KKA/ kuljetukset Aulikki Tuominen

Erityisopettaja Sami Uusi-Hautamaa

Näet oman lukujärjestyksesi Wilmasta 01.08.2019 alkaen valitsemalla Työjärjestys-sivun kalenterista jonkin elokuun koulupäivän.

Koulukuljetustiedot tulet näkemään myös Wilmasta kohdasta Lomakkeet, mikäli sinulle on määritelty koulukuljetusoikeus. Tällä hetkellä kuljetuslomake on poistettu Wilmasta kokonaan. Se tulee näkyville vasta kun uudet kuljetustiedot on ajettu järjestelmäämme. Kuljetustiedot pyritään julkaisemaan heinäkuun aikana. Kuljetusasioita hoitaa koululla toimistosihteeri Sirpa Selonen (044 7801 290) ja Hälvälässä 08.08.2019 alkaen Aulikki Tuominen (044 7801 664). 

Keski-Hollolan hallinto lomailee 20.6.-30.7.2019 välisen ajan.

Aurinkoisia kesäpäiviä ja hyvää keskikesän juhlaa!

 

Janne A. Salonen, perusopetuksen apulaisrehtori: 044 7801 670/ janne.salonen@hollola.fi

Sirpa Selonen, toimistosihteeri: 044 7801 290/ sirpa.selonen@hollola.fi

Tiilikankaan, Hälvälän, Hämeenkosken ja Pyhäniemen koulut