Opiskeluohjeet 25.5.-29.5.

Opiskeluohjeet 25.5.-29.5.

3B

 

 

 

 

 

klo

ma

ti

ke

to

pe

8:30-
9:15

ÄI/ Anu

Draamaa

-pieni näytelmä
-pantomiimi

ÄI/ Anu

Välkky tehtäväkirjasta 
s. 88-89
 



MA/ Veikko 

Vihkotehtäviä
s.213

-

UE/ Veikko ET/ Katriina


KiVa koulu

 

9:30-
10:15

LI/ Veikko ja Veera

Pesäpallo




YM/ Terhi

Kpl 41

KS/ Anu, Veera

Virkkaus

EN/ Saila

Kpl 15 jatkuu

 ÄI/ Saila

Elokuva

10:15-11:00

LI/ Veikko ja Veera

Pesäpallo

KU/ Terhi

Metsätaidetta kävyistä, oksista, kivistä

KS/ Anu, Veera

Virkkaus

ÄI / Anu
Kirjoitustunti

Pelejä


 MA/ Veikko

11:00-
11:45

ruoka 11.15

ruoka 11.00

ruoka 11.15

ruoka 11.30

 

11:45-12:30

YL/ Terhi

Yle Areena: Ulos luontoon. Kevätseuranta
https://areena.yle.fi/1-4241925?autoplay=true
(Kevätniitty kaipaa kunnostusta)
tai
https://areena.yle.fi/1-3142147?autoplay=true
(muuttolinnut palaavat)

MU/ Anu ja Veera

Kevät- ja kesälauluja

EN/ Saila

Kpl 15
Opettele sanat

MA/ Veikko

Vihkotehtäviä
s. 214

 ÄI

Ulkoilua

 

 

12:45-13:30

YL/ Terhi

Kpl 40 ja 41 aloitus

MA/ Veikko

Vihkotehtäviä
s. 212

KU/ YM Terhi


Ulkoilua

 

 



4B/ Anu

 

 

 

 

 

klo

ma

ti

ke

to

pe

8:30-
9:15

ÄI

Draamaa, omien näytelmien esittämistä

MA


Vihkotyöskentelyn harjoittelua (tehtävät ovat kirjan takana)


KS

Käsin ompelua huopakankaasta: noppa, lintu, 

LI

Pesäpallo


UE




9:30-
10:15

LI

Pesäpallo

YLLI

Digikasvio/ kasvien tunnistusta ulkona



KS

 

MU

toivelauluja




MA

10:15-
11:00

LI

YLLI

Vesivärimaalaus/ luonnoksen teko ulkona maisemasta

KS/KU

Vesivärimaalaus/ maisema

EN

(Oppikirjojen palautus)



 EN

11:00-
11:45

ruoka 11.15

ruoka 11.00

ruoka 11.15

ruoka 11.30

 

11:45-
12:30

YHT.

Kpl 17 oppiaskunta

MA

Poikkeus: englantia, kertausta ja mahdollisia tekemättömiä tehtäviä

KU

Maalaustyöt loppuun

ÄI

 ÄI

 

 

12:45-
13:30

YHT.

kpl 18 sovittelu


MU/ Anu

kevät- ja kesälauluja, rytmisoittimet ja rummut

MA

keskeneräisiä tehtäviä/ matikkapelejä
MA

 

13:45-
14:30

 

SA/ Katriina

 

 

 

SA/ Katriina

 

 

 

5B

 

 

 

 

 

klo

ma

ti

ke

to

pe

8:30-9:15

LI/ Veikko ja Terhi




MA/ Terhi

Teams-kokous
klo 8.30

KOMPASSI / Teemu


MA/ Terhi

Teams-kokous
klo 8.30

UE/ Veera ET/ Katriina




9:30-10:15

AI/ Anu
Kielioppitunti

Lyhyt Teams-
kokous 9:30




JAKSO/YHT/ Veera


EN/ Saila


LI/ Veikko ja Terhi


 VAL

10:15-11:00

MA/ Terhi
Teams-kokous
klo 10.15

JAKSO/YHT/ Veera


KU/ Terhi

LI/ Veikko ja Terhi

 VAL

11:00-11:45

ruoka 11.15

ruoka 11.00

ruoka 11.15

ruoka 11.30

ruoka 11:20

11:45-12:30

JAKSO/ YHT/ Veera



EN/ Saila

KS/ Anu


MU/ Anu



 ÄI
Lukutunti

 

 

12:45-13:30

JAKSO/ YHT/ Veera

AI/Terhi

pikainen Teams-kokous klo 12.45

KS/ Anu

AI/ Terhi
Luetun
ymmärtäminen


 MA/ Terhi

13:45-14.30

 

 

SA/Katriina

 

 

SA/ Katriina

 

 

 

 

 

6B

 

 

 

 

 

klo

ma

ti

ke

to

pe

8:30-
9:15

LI/ Veikko ja Terhi


RU/ Saila

MA/ Terhi

Teams-kokous
klo 11.45


ÄI/ Anu

Teams-kokous 8:30


UE/ Anu

 9:30-
10:15

MA/ Terhi
Teams-kokous
klo 9.30

JAKSO/
Veikko

Digikasvio

KU /Terhi


LI/ Veikko ja Terhi


 VAL

10:15-
11:00

ÄI/ Anu
Kielioppitunti

Teams-kokous 10:15



JAKSO/ Veikko

Digikasvio

EN/ Saila

LI/ Veikko ja Terhi

 VAL

11:00-
11:45

ruoka 11.15

ruoka 11.00

ruoka 11.15

ruoka 11.30

ruokailu 11:30

11:45-
12:30

JAKSO/ Veikko

TEAMS-KOKOUS KLO 11.45


Digikasvio


MA/

Terhi

Teams-kokous
klo 11.45



KS/ Veikko

 

RU/ Saila

 ÄI
Lukutunti

 

 

12:45-
13:30

JAKSO/ Veikko

Digikasvio

EN/ Saila

KS/ Veikko

MU/ Anu



 ÄI/ Veikko

Kirjoitustunti

Digikasvio

13:45-
14.30

 

 

SA/ Pia

 



 

 SA/ Pia