Hälvälän koulu

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Hälvälän koulu


Hälvälän koulu on perustettu vuonna 1876. Koulu sijaitsee rikkaalla kulttuuriseudulla, lähellä Kirk’ailan historiallisia alueita. Opetustoiminnassa on tavoitteena hyödyntää vanhat perinteet sekä opettaa oppilaille kädentöiden ja ympäristökasvatuksen merkitystä.

Hälvälän koulussa toimivat peruskoulun luokat 1-4 sekä esiopetusryhmiä. Koulumme on yhteistä oppilaaksiottoaluetta Tiilikankaan koulun kanssa. Hälvälästä lapsen koulupolku jatkuu kuntakeskuksessa sijaitsevaan Heinsuon kouluun.


Koulu alkaa keskiviikkona 11.8.2021 lukujärjestyksen mukaisesti.

Syysloma: 25.10.2021 - 29.10.2021
Joululoma: 23.12.2021 - 09.01.2022
Talviloma: 28.02.2022 - 06.03.2022
Pääsiäsloma: 15.04.2022 - 18.04.2022
Helatorstai: 26.05.2022

Lukuvuosi 2021-2022 päättyy lauantaina 04.06.2022

Lukuvuoden 2021 - 2022 opettajat ja henkilökunta:

Tiilikangas:

AA - Elina Lehtisyrjä, esiA Leena Kaiterniemi 

AB - Sini Petlin, esiB Sini Lange-Härkönen 

AC - Kirsi Liukkonen, esiC Marjo Simpanen

AE - Helena Blumenthal, KKA/ ilttis Nina Heimola

3A - Anu Päivike

3-4B - Kirsi Laine

4A - Seppo Marttinen

3-4E Leena Högberg , KKA/kuljetus Tiia Järvenpää

KKA/ ilttis AA-AC Irina Meriläinen

KKA 3-4 luokat Elina Väätämöinen

Erityisopettaja Sirkku Miikkulainen

Hälvälä:

AA - Katri Hietanen, esiA Miia Rantanen

AB - Liisa Sulkanen, esiB Johanna Liikonen

3A - Terhi Forssell, vararehtori

4A - Markus Lehtinen

KKA/ kuljetukset Aulikki Tuominen

ilttis - Elina Väätämöinen

Erityisopettaja Maria Byman

Näet oman lukujärjestyksesi Wilmasta 01.08.2021 alkaen valitsemalla Työjärjestys-sivun kalenterista jonkin elokuun koulupäivän.

Kuljetusasioita hoitaa Tiilikankaan ja Hälvälän kouluilla toimistosihteeri Sirpa Selonen (044 7801 290). Tiilikankaalla Tiia Järvenpää (044 7801 314) ja Hälvälässä Aulikki Tuominen (044 7801 664). 

 

Janne A. Salonen, perusopetuksen apulaisrehtori: 044 7801 670/ janne.salonen@hollola.fi

Terhi Forssell, vararehtori: 044 7801 541/ terhi.forssell@hollola.fi

Sirpa Selonen, toimistosihteeri: 044 7801 290/ sirpa.selonen@hollola.fi Tiilikankaan ja Hälvälän koulut

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä