Opinto-ohjaus

Opo-kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday

Viikko45

2 November 2020 Thursday
3 November 2020 Thursday
4 November 2020 Thursday
5 November 2020 Thursday
6 November 2020 Thursday
7 November 2020 Thursday
8 November 2020 Thursday

Viikko46

9 November 2020 Thursday
10 November 2020 Thursday
11 November 2020 Thursday
12 November 2020 Thursday
13 November 2020 Thursday
14 November 2020 Thursday
15 November 2020 Thursday

Viikko47

16 November 2020 Thursday
17 November 2020 Thursday
18 November 2020 Thursday
19 November 2020 Thursday
20 November 2020 Thursday
21 November 2020 Thursday
22 November 2020 Thursday

Viikko48

23 November 2020 Thursday
24 November 2020 Thursday
25 November 2020 Thursday
26 November 2020 Thursday
27 November 2020 Thursday
28 November 2020 Thursday
29 November 2020 Thursday

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulun itsearvioinnin kysymyslomake

Kirjaudu sisään lähettääksesi tämä lomake

Haluamme kehittää lukiotamme jatkuvasti paremmaksi ja viihtyisämmäksi paikaksi elää ja opiskella. Siksi toivomme, että vastaat seuraaviin kysymyksiin huolellisesti.


Väite1234
Opintovuosi


Olen




Alla on lueteltuna 30 kouluun ja opintoihisi liittyvää väittämää. Valitse kunkin väiitämän kohdalta numero joka parhaiten vastaa sinun mielipidettäsi.

1= täysin eri mieltä
2= eri mieltä
3= samaa mieltä
4= täysin samaa mieltä


Väite1234
Tunnen valinneeni oikein, kun tulin lukioon.
Minulla on selkeät tulevaisuuden suunnitelmat.
Kotitehtäviä annetaan liian paljon.
Jos jaksaisin ponnistella, menestyisin.
Lukioni opetustilat ovat ajanmukaiset.
Pidän opiskelua tärkeänä.
Luulen, että lukio-opiskelu helpottaa pääsyäni jatko-opintoihin.
En saa edistymisestäni opettajalta riittävästi myönteistä palautetta.
En taida olla elämässä menestyjä.
Ilmapiiri lukiossani on avoin ja vuorovaikutus opettajien ja oppilaiden välillä on hyvä.
Tiedän lukio-opiskeluni tavoitteet.
Keskustelen jatko-opinnoistani vanhempieni kanssa.
Opetusmenetelmät ovat monipuolisia.
Tunnen itseni syrjityksi.
Kotitehtäviä annetaan liian vähän.
Haluan ratkaista itse tehtävissäni esiintyvät ongelmat.
Opiskelen tosissani päästäkseni haluamalleni alalle.
Huomaan usein innostuvani opittavasta.
Olen mielestäni iloinen ja myönteinen opiskelija.
Opettajat kohtelevat minua tasa-arvoisena nuorena aikuisena.


1. luokkalaisten tunnelmia ja kokemuksia lukio-opiskelusta.

Ensimmäinen jakso lukiossa oli...


Koeviikot tuntuivat....


Työrauha/ käyttäytyminen tunneilla...


Terveisiä vanhemmille...


Terveisiä opettajille...

Kirjaudu sisään lähettääksesi tämä lomake

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä