≡ Navigointi

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Olenius.jpg

Hartolan kunta
Kuninkaantie 16
19600 Hartola


PL 16
19601 Hartola
Puh. (03) 843 20
Faksi (03) 7161 747
kunta@hartola.fi
etunimi.sukunimi@hartola.fi

Keskushallinto

Kunnanjohtaja
Olenius Merja
044 743 2217
merja.olenius@hartola.fi

Hallintojohtaja
Marttinen Annika
044 743 2218
annika.marttinen@hartola.fi

Laskentasihteeri
Jokinen Jaana
044 743 2232
jaana.jokinen@hartola.fi

Palvelusihteeri
Laitinen Sari
044 743 2224
sari.laitinen@hartola.fi

Toimistosihteeri
Pietinen Kati
044 743 2228
kati.pietinen@hartola.fi

Maaseutuasiamies
Mikko Kauko
mikko.kauko@asikkala.fi
044 778 0255
(Mikko Kauko on Hartolassa 22.5. ja 12.6.)


Kunnan kiinteistöyhtiöt
Suoknuuti Harri
044 743 2234
harri.suoknuuti@hartola.fi

Palvelusihteeri (paikalla ma-ke)
Laattala Pirjo
044 743 2212
pirjo.laattala@hartola.fi

Markkinasihteeri
- -
044 743 2220

Sivistystoimi

Rehtori-sivistystoimen johtaja
Niilahti Irja
044 743 2270
irja.niilahti@hartola.fi

Toimistosihteeri
Johansson Eija
044 743 2249
eija.johansson@hartola.fi

Päivähoidon esimies
Onali Päivi
044 743 2308
paivi.onali@hartola.fi

Vapaa-aikaohjaaja
Koivisto Marja-Leena
044 743 2257
marja-leena.koivisto@hartola.fi

Liikuntaneuvoja
040 552 4611 Ajanvaraus: 03 819 4302

Etsivä nuorisotyöntekijä
Hanna Hakulinen
044 743 2301
hanna.hakulinen@hartola.fi

Nuorten työpajahanke
Pajunen Kati
044 743 2342
kati.pajunen@hartola.fi

Kirjasto

http://lastukirjastot.fi/Hartola

Kirjastovirkailija
Tapiola Anne
044 743 2274
anne.tapiola@hartola.fi

Kirjastonjohtaja
Komonen Katja
044 743 2269
katja.komonen@hartola.fi

Kirjastoauton kuljettajavirkailija
Elfvengren Jari
044 743 2275
jari.elfvengren(at)hartola.fi

Yhtenäiskoulu

https://peda.net/hartola/yhtenaiskoulu

Rehtori-sivistystoimenjohtaja
Niilahti Irja
044 743 2270
irja.niilahti@hartola.fi

Toimistosihteeri
Johansson Eija
044 743 2249
eija.johansson@hartola.fi

Opinto-ohjaaja
Itävuori Tiina
044 743 2251
tiina.itavuori@hartola.fi

Koulukuraattori
Kajasrinne Tuija
044 729 7710
tuija.kajasrinne@phsotey.fi

Kouluterveydenhoitaja
Ulmala Katri
044 7432 407
katri.ulmala@phsotey.fi

Tekninen osasto

Tekninen johtaja
Rasmus Taneli
044 743 2252
taneli.rasmus@hartola.fi

Toimistorakennusmestari
Tuukkanen Markku
044 743 2240
markku.tuukkanen@hartola.fi

Teknisen osaston toimistosihteeri
Ahvenainen Lea
044 743 2235
lea.ahvenainen@hartola.fi

Toimistosihteeri
Virlander Marjut
044 743 2223
marjut.virlander@hartola.fi

Siivoustyönjohtaja
Kuivainen Taina
044 743 2286
taina.kuivainen@hartola.fi

Ympäristönsuojelutarkastaja
Männistö Sameli
044 743 2237
ymparisto@hartola.fi

Palopäällikkö
Lehtinen Petteri
0440 773 603
petteri.lehtinen@phpela.fi

Rakennusvalvonta

Rakennustarkastaja
Nikupeteri Matti
044 743 2236
matti.nikupeteri@hartola.fi

Rakennusvalvonnan toimistosihteeri
Kemppi Pirjo, vuorotteluvapaalla 27.8.2017 saakka
vs. toimistosihteeri Aikasalo Eeva
044 743 2210
eeva.aikasalo@hartola.fi


Kunnanhallitus

Hallituksen puheenjohtaja
Palm Markku
markku.palm@hartola.fi

Kunnanvaltuusto

Valtuuston puheenjohtaja
Ruoppi Mikko
mikko.ruoppi@hartola.fi

Liitteet:

Verkkolaskuosoite