Tiaiset

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Huom!

Tiaisten oman lelun päivä on aina perjantaisin, jolloin on varattu aamupäivän toiminta-aika kokonaan leikkejä varten.

Tiaisten tapahtumaseinä!

Tiaisissa on käytössä viikottainen tapahtumaseinä!  Seinästä pystytään seuraamaan ryhmän toimintaa. Seinä sijaitsee Tiaisten ruokailuhuoneen vieressä eteistiloissa. Seinä rakentuu siten, että ennalta tiedettävät tapahtumat merkitään siihen etukäteen ja päivittäin seinää täydennetään ryhmässä tapahtuneilla toiminnoilla sanoin ja kuvin. Seinä tyhjennetään maanantai-aamuisin ja aletaan samalla rakentamaan uutta viikkoa.  Valmiit seinät tallennetaan tänne pedanetiin omalle sivulleen. Lapset ovat olleet seinästä tosi innoissaan ja ovat bonganneet kuvista asioita.Tuodessanne tai hakiessanne lastanne vilkaiskaahan seinäämme yhdessä lasten kanssa!

TOIVEITA/EHDOTUKSIA/PALAUTTEITA

Haluamme osallistaa vanhempia toiveiden ja ehdotusten avulla. Pyrimme ottamaan toiveet ja ehdotukset vastaan mahdollisuuksien mukaan. Viestit voi laittaa Tiaisten eteisessä olevaan palautelaatikkoon ja käsittelemme niitä tiimipalaverissamme. Aina voitte myös pysäyttää meitä keskustelua varten.