Tiaiset

Naamiaiset 5.11 🎭

Perjantaina 5.11 vietämme naamiaisia. Luvassa discoilua ja pieniä herkkuja 💃🏼🕺🏼 Halutessaan lapsi saa pukeutua naamiaisasuun!

Valokuvaus keskiviikkona 3.11 📸

• Ryhmäkuva klo 9.45

• Mikäli 3.11 on vapaapäivä, lapsi saa osallistua kuvaukseen vanhemman odottaessa päiväkodilla. Yksittäiskuvat otetaan ryhmäkuvauksen molemmin puolin.

Lukutoukka tempaus perheille

Lukutoukka tempaus varhaiskasvatuksen perheille

  • Voita kirjakaupan lahjakortti tai iPad osallistumalla varhaiskasvatuksen Lukutoukka-tempaukseen.
  • Osallistumisaika on 1.10 - 30.11.2021.
  • Lukekaa perheen kanssa kirjoja ja laittakaa lukuhetkestä kuva, tunnelmia lukuhetkestä ja vaikka kirjavinkkaus. Lapsi voi myös piirtää kuvan kirjasta/ tilanteesta. Kuvan piirroksesta voi lisätä Pedanettiin. Palautuskansio Pihakoivun päiväkodin Pedanetin etusivulla.
  • Viedäksesi Lukutoukan palautuskansioon materiaalia, pitää rekisteröityä Pedanet-käyttäjäksi. Ohjeet rekisteröitymiseen löytyvät myös Pedanetista. Palautuskansioon pääsee salasanalla Lukutoukka.
  • Tempaukseen osallistuneet ovat mukana kolmen iPadin ja useiden lahjakorttien arvonnassa. Arvonta tapahtuu viikolla 48, Voittajille ilmoitetaan henkilökohtaisesti.

Forssan varhaiskasvatuksen virtuaalinen kevätnäyttely

KIRJANLUKUHAASTE

Tänä toimintavuotena yhtenä talon teemana on ollut mm. sadut ja lorut.
Kevät tulee ja aurinkoinen ulkoilma houkuttelee pihalle yhdessä perheen kanssa.
Ikävien ilmojen sattuessa haastamme teidät yhdessä lapsenne kanssa 
kirjojen ääreen.
Ryhmänne eteisestä löytyy valmiiksi leikattuja paperiympyröitä, joita voit ottaa mukaasi 
ja kirjoittaa siihen lukemanne kirjan/kirjojen nimen ja mahdollisesti myös tekijän.
Palauttakaa paperipallot päiväkodissa odottavalle lukutoukalle.
 
lukutoukka.png
 
Kasvatetaan yhdessä meille mahdollisimman pitkä lukutoukka.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

TOIVEITA/EHDOTUKSIA/PALAUTTEITA

Haluamme osallistaa vanhempia toiveiden ja ehdotusten avulla. Pyrimme ottamaan toiveet ja ehdotukset vastaan mahdollisuuksien mukaan. Viestit voi laittaa Tiaisten eteisessä olevaan palautelaatikkoon ja käsittelemme niitä tiimipalaverissamme. Aina voitte myös pysäyttää meitä keskustelua varten.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä