Ketunpojat

Ketunpojat

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Tervetuloa Ketunpoikiin!

Maanantaisin vietämme lauluhetkeä yhdessä Karhunpentujen kanssa. Tiistaisin toimimme pienryhmissä yhdessä Pikku-Ilvesten kanssa. Keskiviikkoisin on liikuntaa. Torstaisin toimimme taas pienryhmissä Pikku-Ilvesten kanssa ja perjantaisin on metsämörri.

Ketunpoikien ryhmässä toimivat varhaiskasvatuksen  opettaja Nelli Lampinen, varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Sanna Alalempi sekä varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Nina Leikkilä. Ketunpoikien numero on  040 351 3816.

Muistattehan taas laittaa hoitoreput ajantasalle. Sieltä olisi hyvä löytyä sopivan kokoisia varavaatteita ( sukat, pikkuhousut, t-paita, pitkähihainen paita ja housut) ja säiden kylmetessä myös hanskat, pipo, villasukat ja kaulahuivi. Pyrimme ulkoilemaan säällä kuin säällä ja toivottavaa olisi varautua vaatetuksessa vaihtuviin sääolosuhteisiin. Ja muistakaa NIMIKOIDA kaikki vaatteet, myös jalkineet.
Ulko -ja sisävaatteet on lämpiminä kesä- tai syysilmoina hyvä silti olla erikseen. Kuravaatteet on hyvä viedä pesuun säännöllisesti.

Pedanet on meidän tiedotuskanavamme. Seurailkaa tätä aktiivisesti.

Ilmoittakaa todelliset hoitoaikanne ajoissa päikkyyn. Muutoksista toivomme teidän ilmoittavan meille. Poissaolot ja sairastumiset voi ilmoittaa suoraan Päikkyyn tai Päikyn kautta viestinä. 

Lapsenne sairastuessa päiväkotiin ei voi tulla. Sairastapauksissa toivomme yhtä tervettä päivää kotona ennen lapsiryhmään paluuta. Näin toivomme välttyvämme epidemioilta. Helposti leviävistä täistä, kihomadoista ja märkäruvesta tulee ilmoittaa välittömästi päiväkotiin.

Päiväkotiin tultaessa saatattehan lapsenne aina oman ryhmän aikuisen luo, mikäli mahdollista.

Jos teillä on jotain sydämellä toivomme teidän kertovan siitä meille. Ruusut ja risut otetaan mielellään vastaan :-).  

Terveisin päiväkodin väki