Keskuskoulu

Keskuskoulun lukuvuosisuunnitelma lukuvuodelle 2019-2020

Henkilökunta

OPETTAJAT+opetustunnit PÄIVITETTY 13.9.2019/JMA Luokanvalvoja + lisätehtävät
     
Heino, Anne-Mari, 18  ruotsi, valinnainen liikunta 9c, tukioppilastoiminta
Huotari, Anna-Kaisa, 18 sij. Suvi Kokko ruotsi (ylä- ja alakoulu), äidinkieli ja kirjallisuus  oppilaskuntatoiminta
Hämäläinen, Sonja-Tuulia, 21 kuvataide (ylä- ja alakoulu)  
Isaksson, Jussi, 25 luokanopettaja 5. lk
Isaksson, Seija, 25 luokanopettaja 2. lk
Kilponen, Antti, 16 liikunta (peruskoulu + lukio)  
     
Kultanen, Henrika, 19½ käsityö ja äidinkilen valinnainen 7a
Kurki-Aittomaa, Hanna, 20,5 äidinkieli ja kirjallisuus 8b
Laine, Jarkko, 25 englanti (ylä- ja alakoulu) 8a, vararehtori
Laine, Katriina, 23 englanti (ylä-ja alakoulu), saksa  
Lehtinen, Pia, 12 (lis.Vieremä) erityisopetus, luokat 1-6  
Leinonen, Pekka, 22 matematiikka, fysiikka, kemia 9b
Lindholm, Helena, 24 luokanopettaja 6. lk
Sievers-Sihvo Sirkku, 24 klinikkaopettaja  
Luukka, Ville, 22 matematiikka, fysiikka, kemia Fyken varastovastaavuus
Marjamäki, Jari, kokonaistyöaika rehtori  
Metsämäki, Antti, 219 historia, yhteiskuntaoppi, uskonto (ev. lut.), elämänkatsomustieto 9d, av-vastaavuus, turvallisuusvastaava
Voipio, Helinä, 20 biologia-maantieto 7d
Niittylä, Anna-Kaarina, 17 kotitalous, terveystieto  
Nukari, Timo K., vuosityöaika opinto-ohjaus  
Nummila, Niina, 17 äidinkieli ja kirjallisuus 7c, kirjastonhoitotehtävä
Oja, Juha, 24 käsityö, mopokurssi  
Onkila-Kinnunen, Katja, 19 biologia, maantieto 9a, Bgge:n kokoelmien hoito
Mäkivalli, Tuija, 23 pienryhmäopettaja 8e
Salminen, Essi, 24 luokanopettaja 1. lk
Sarvilinna, Riitta, 13 kotitalous, hygieniaosaaminen  
Seppälä, Viivi, 24 matematiikka, fysiikka, kemia  8c
Sevòn, Marjo, 6 espanja, ranska  
Sopanen, Sari, 2 venäjä  
Sorri, Martti, 23 historia, yhteiskuntaoppi, uskonto (ev. lut.)  
Sorri, Tuomo, 12 musiikki (peruskoulu + lukio) 8d, musiikkiesitysten hoito
Suomi, Timo, 25 oppimisen tuen yksikkö, elämänkatsomustieto 9e
Suominen, Janne, 25 luokanopettaja 4. lk
Suominen, Karoliina, 27 luokanopettaja 3. lk, pedatutor
Tyrväinen, Teppo, 22 matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka Atk-vastaavuus
Uotila, Marianne, 23 liikunta, terveystieto  
Voglojev-Skivalos, Marita, 14 valinnainen kotitalous  
     
Kurka, Krista, 30

sosiaalikasvattaja  
KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT    
     
Nieminen, Mirka, 38   aamu- ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Sipiläinen, Terhi, 33    
Vasara, Minna, 30    
Voglojev-Skivalos, Marita, 17