Teachers 2019

Information

If you need help with course selection or any general information about our Finnish courses,
please contact the head teacher of Finnish language
Sirpa Tereska
044 566 3364
During the study terms Tuesdays 3pm - 4 pm, Pohjolankatu 27, 1st floor.

If you have any course related guestions, you can also contact the other Finnish teachers.
They can be reached most easily by e-mail during the study terms.

Teachers autumn 2019:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 2 (120222a)
- Suomi 3 (120223a)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B, syksy (120206a)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa vahvistava kurssi (120201a)
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202a)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 1 (120221a)
-Suomi 4 (120224a)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 5 (120225a)
- Suomi 6 (120226a)
- Suomi 8 (120228a)
- Suomi sujuvaksi (120230a)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A, syksy ja kevät (120205a)
- Suomea edistyneille (120209a)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203a)
- Asun, puhun, työskentelen (120207a)
- Suomi tutuksi (120208a)

FM Pekka Tuuva
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203a)
- Asun, puhun, työskentelen (120207a)

Teachers spring 2020:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 3 (120233b)
- Suomi 4 (120234b)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B, kevät (120206b)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202b)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 2 (120232b)
-Suomi 5 (120235b)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 6 (120236b)
- Suomi 7 (120237b)
- Suomi 8 (120238b)
- Suomi sujuvaksi (120239b)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A, syksy ja kevät (120205b)
- Suomea edistyneille (120209b)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203b)
- Asun, puhun, työskentelen (120207b)
- Suomi tutuksi (120208b)

FM Pekka Tuuva
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203b)
- Asun, puhun, työskentelen (120207b)