Преподаватели финского языка

Учебный год 2020-2021

Главный преподаватель финского языка:
Sirpa Tereska, тел. 044 566 3364
sirpa.tereska@ekko.fi
кабинет 108

Консультация и запись на курсы 17 И 24 августа с 16 до 18, кабинет 108.

Дополнительную консультацию по обучению во время семестра Вы можете получить по вторникам с 15.00 до 16.00, кабинет 108.

Если Вы не сможете посетить занятие, пожалуйста, сообщите причину по электронной почте Вашему преподавателю:

2020-2021
:

Suomen kielen opettajat 2020-2021:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 2 (120222a/b)
- Suomi 3 (120223a/b)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B (120206a/b)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202a/b)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 1 (120221a)
-Suomi 2 (120232b)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 5 (120225a)
- Suomi 7 (120227a)
- Suomi 9 (120229a)
- Suomi sujuvaksi (120230a)
- Suomi 6 (120236b)
- Suomi 8 (120238b)
- Kipoinä suomeen (120240b)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A (120205a)
- Suomea edistyneille (120209a/b)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Suomea intensiivisesti B, jatko (120208a/b)

FM Pekka Tuuva
-Kotivanhempien suomen kielen kerhot

Kevät 2021:

120231b Suomí 1, opettaja avoin