Преподаватели финского языка

Учебный год 2019-2020

Главный преподаватель финского языка:
Sirpa Tereska, тел. 044 566 3364
sirpa.tereska@ekko.fi
кабинет 111

Консультация и запись на курсы 19 И 20 августа с 15 до 17, кабинет 111.

Дополнительную консультацию по обучению во время семестра Вы можете получить по вторникам с 15.00 до 16.00, кабинет 111.

Если Вы не сможете посетить занятие, пожалуйста, сообщите причину по электронной почте Вашему преподавателю:

ОСЕНЬ 2019
:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 2 (120222a)
- Suomi 3 (120223a)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B, syksy (120206a)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa vahvistava kurssi (120201a)
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202a)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 1 (120221a)
-Suomi 4 (120224a)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 5 (120225a)
- Suomi 6 (120226a)
- Suomi 8 (120228a)
- Suomi sujuvaksi (120230a)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A, syksy ja kevät (120205a)
- Suomea edistyneille (120209a)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203a)
- Asun, puhun, työskentelen (120207a)
-Suomi tutuksi (120208a)

FM Pekka Tuuva
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203a)
- Asun, puhun, työskentelen (120207a)

ВЕСНА 2020:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 3 (120233b)
- Suomi 4 (120234b)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B, kevät (120206b)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202b)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 2 (120232b)
-Suomi 5 (120235b)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 6 (120236b)
- Suomi 7 (120237b)
- Suomi 8 (120238b)
- Suomi sujuvaksi (120239b)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A, syksy ja kevät (120205b)
- Suomea edistyneille (120209b)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203b)
- Asun, puhun, työskentelen (120207b)

FM Pekka Tuuva
- Luku- ja kirjoitustaitoa, kertaus (120203b)
- Asun, puhun, työskentelen (120207b)