Suolahden yhtenäiskoulu

Ajankohtaista!

Työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2019-2020

Kasvun ja oppimisen lautakunta on päättänyt lukuvuoden 2019-2020 työ- ja loma-ajoista seuraavaa: Syyslukukausi to 8.8. - pe 20.12.2019 - syysloma vk 42 (14.-20.10.2019) - perjantai 6.12.2019 on vapaapäivä Kevätlukukausi ma 7.1. - la 30.5.2020 -...

Vanhempaintoimikunta

Vanhempaintoimikunta edustaa kaikkia huoltajia. Vanhempaintoimikunnan tehtävänä on lisätä koulun ja kotien välistä yhteistyötä. Toiminnan ajatuksena on käsitellä porukassa mieltä askarruttavia asioita, luoda, vahvistaa ja kehittää yhteisiä toimint...

Suolahden yhtenäiskoulun yhteystiedot

Käyntiosoite: Telakkakatu 15
Postiosoite: 44200 Suolahti
s-posti: etunimi.sukunimi@aanekoski.fi
poikkeuksena Anne Saarinen asa.saarinen@aanekoski.fi ja Juha Hintikka 6B:n luokanopettaja juha.pekka.hintikka@aanekoski.fi

Rehtori Mika Lehtonen 020 632 3135
Apulaisrehtori Tapio Saaristo 020 632 3010
Apulaisrehtori Katariina Lievonen 0400 654 184
Vararehtori Sari Valtonen 0400 274 433
Koulusihteeri (1-6 lk) Merja Parantainen 020 632 3011
Koulusihteeri (7-9 lk) Jaana Mäkinen 020 632 3136

Koulupsykologi Johanna Matilainen 020 632 3005
Koulukuraattori Taina Laitinen 020 632 3008
Kouluterveydenhoitaja (1-6 lk) Tarja Hirvonen 020 632 2731
Kouluterveydenhoitaja (7-9 lk )Teija Sormunen 020 632 2061

Opinto-ohjaaja Satu Heikkilä-Pesonen 0400 828 174
Opinto-ohjaaja Minna Heikkinen 040 5110 308
Erityisopettaja Marja Torikka 0400 115 216 (7.lk)
Erityisopettaja Marianne Tick 0400 115 422 (8.lk)
Erityisopettaja Sanna Tiusanen 0400 115 526 (9.lk)
Erityisopettaja Kristiina Järvenpää 0400 115 226
Erityisopettaja Outi Tervala 0400 115 545

Erityisluokanopettaja ( jopo) Lotta Liljander 0400 115 410
Erityisluokanopettaja Juha Hintikka 040 541 5380
Erityisluokanopettaja Tiina Penttinen 040 569 8473
Erityisluokanopettaja Heidi Vilonen-Kuorinki 0400 115 209
Erityisopettaja Saija Linja 0400 115 411
Erityisopettaja Pauliina Mattila 040 624 9828
Erityisopettaja Elina Järvinen 0400 115 409
Keittiö Maarit Kallio 0400 115 324

Koulukuraattori Taina Laitinen 020 632 3008
Koulupsykologi Johanna Matilainen 020 632 3005

Suolahden yhtenäiskoulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen